iTV vysielanie – “live streaming” pre iPhone

Posted: 19/04/2011 in iPhone

Je mnozstvo aplikacii, ktore dokazu nazivo prenasat televizne alebo rozhlasove vysielanie do iPhone. Maloktore z nich, hlavne v pripade obrazoveho signalu, su vsak schopne prenasat cely obsah vysielania jednotlivych televiznych stanic bez obmedzenia. Plati to hlavne pri “streamovani” programov chranenych autorskymi pravami, alebo obmedzena je aj schopnost prenasat vysielanie cez 3G. Je pre mna dost nepochopitelnym “zazrakom”, ze prave na Slovensku je dostupne riesenie, ktorym sa da neobmedzene “streamovat” vysielanie 10 kanalov volne dostupnych v terestrialnom a kablovom vysielani na nasom uzemi. Su to programy stanic: STV1, STV2, STV3, Markiza, Doma, JOJ, JOJ+, TA3, CT1, CT2, ktore su dostupne rovnako cez 3G ako aj cez Wi-Fi pripojenie a navyse zadarmo (teda az na poplatok operatorovi za prenesene data). Toto vsetko umoznuje “aplikacia” (ono to v skutocnosti aplikacia nie je – je to “bookmark”, cize zalozka) od firmy Antik, nazvana jednoducho Antik iPhoneTV. Takze teraz uz len ako na to:

1. v iPhone otvorime prehliadac Safari a zadame stranku:  http://iphonetv.antik.sk/

2. stranku ulozime pre buducnost (v pripade nechceneho zmazania) ako “zalozku” (add bookmark) a sucasne ju umiestnime na “domacu obrazovku” (add to home screen)

Na “home screen” nam vznikne ikona “Antik iTV”, ktorou spustime uvodnu stranku, vyberieme si prislusny tv-kanal a mozeme pozerat zive, neobmedzene vysielanie kdekolvek a kedykolvek.

Reklamy
Komentáre
 1. Michaela Spacek píše:

  vyborne spravy plus streaming ponuka RT – russian television – v anglictine.
  aplikacia RT v itunes store..
  dalsie tipy su cern.ch, nasa, alebo discovery..

 2. Je to paráda, len mne zobrazuje v ponuke iba STV1, STV2, STV3, Markiza, Doma, TA3 … chýba JOJ, JOJ+, ČT1 a ČT2. Čím to môže byť?

  • bohus píše:

   Ponuka TV stanic sa z casu na cas meni. Momentalne niektore stanice su nedostupne. Asi to suvisi s licencnymi podmienkami.

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s